perjantai 6. joulukuuta 2013

Itsenäisyyspäivän Juokse Sorvassa 2013 tulokset

Itsenäisyyttä saatiin juhlia Sorvan tehokkaalla juoksureitillä hienossa säässä ja loistavassa porukassa. Tässä tämän päivän tulokset:

Naiset 10km

1. Minna Ylivakeri       Team Rahola      56.50
 2. Tanja Tohni             Team Rahola    1.01.06
 3.Piia Koivula             Team Rahola    1.07.30
 4.Tiia Häkkinen          Nokia               1.11.35
 5.Johanna Heikurinen Team Rahola    1.16.11

Naiset puolimaraton

 1.Kati Ritala               Team Rahola   1.57.10
 2.Jaana Putkinen        Team Rahola   1.58.14
 3.Elina Hurme            Team Rahola   2.13.42
 4.Virpi Virtanen         Team Rahola   2.28.00
 5.Laura Kauppinen     Tampere          2.29.06
 5.Sirpa Walker            Team Rahola   2.29.06
 7.Jatta Niemenmaa     Team Rahola   2.30.02
 7.Tiina Häkkinen        Team Rahola   2.30.02
 9.Tiina Hult                Team Rahola  2.47.55

Naiset 30km

Tanja Ilomäki              Team Rahola  2.42.33

Naiset maraton

 1.Anu Ossberg            Team Rahola      4.17.17
 2.Nina Aalto               Team Rahola      4.20.45
 3.Outi Ojala                Team Rahola      4.29.01
 3.Mari Järvinen          Team Rahola       4.29.01
 5. Nina Hyvönen        TreMk                 4.43.45

Miehet 10km

 1.Julius Pänttönen      Team Rahola       45.00
 2.Juhani Yli-Marttila Team Rahola       51.29
 3.Mika Vahtolammi   Team Rahola       53.50
 4. Petri Vähäkoski     Team Rahola      1.01.05
 5.Marko Karttunen    Team Rahola      1.05.12
 6.Markus Jäykkä       Team Rahola      1.07.55

Miehet puolimaraton

1.Petri Nukarinen      Nokia                  1.40.00
2.Juha Selin               Team Rahola      1.56.27
3.Jesse Kivimäki       Tampere             2.03.36
4.Pasi Sipiläinen       Team Rahola      2.09.00
5.Pertti Kalkamo       TreMk                2.11.09
6.Pekka Kauri            TreMk                2.13.43
7.Mika Rossi              Tampere            2.27.00

Miehet  30km

Jarkko Jokela            Team Rahola      3.03.48

Miehet maraton

1.Markku Salo         TreMk                 3.49.59
2.Mikko Perttula      Hämeenkoski     3.59.30
3.Ville Niemenmaa Team Rahola      4.11.10
4.Tero Teuho           Team Rahola       4.21.50
5.Petri Mononen      TreMk                 4.43.45
6.Pekka Rutanen      Endurance           4.54.00
7.Matti Huotari        Häjyt                   7.00.36

Miehet 50km

1.Harri Riutta           Team Rahola      4.41.37
2.Mikko Aaltonen    Team Rahola      5.03.00

Huomautukset tuloksista osoitteeseen: ilva.markus@gmail.com

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti