tiistai 27. kesäkuuta 2017

Uudet topit ja paidat noudettavissa sekä maksettavissa

Anu jakaa uusia vaatteita jumpilla ja lenkeillä, nouda omasi!!!

Maksu ANUN TILILLE NRO FI14 5293 0920 1453 69.

TOPPI :  36EUR
PITKÄHIHAINEN : 41EUR

VIESTIKENTTÄÄN: toppi/paita + nimi, jos maksat jonkun toisen(esim. puolison) tilauksen

Maksathan tilauksesi HETI!!!!

PAINATUKSIA TIIMIPUKUIHIN
Anu kerää 5.7.- 16.7. välin pukuja painatukseen, takkiin oma nimi. Tuo takkisi tuona aikana Anulle, joko jumpille taikka lenkille. Merkitse takkiin selkeästi oma nimesi, esim taskuun lappu.

sunnuntai 25. kesäkuuta 2017

Juokse Sorvassa 23.6.2017 tulokset


50km Miehet
1. Markus Ilva Team Rahola 4:04:57
2. Markku Lauste Liikuttavat 5:29:35
Maraton Miehet
1. Juhani Yli-Marttila Team Rahola 3:12:20
2. Markus Kuukka Tampere 3:35:50
3. Marko Koskela-Koivisto Pirkkala 4:04:24
4. Marko Silvennoinen Team Rahola 4:14:33
5. Jukka Vuorenmäki 4:31:30
6. Petri Myllymäki Team Rahola 4:42:53
7. Vesa Järvenpää 100mc.fi 4:45:16
7. Timo Herrala Iivarinkylän Pyrkivä 4:45:16
Maraton Naiset
1. Anu Ossberg Team Rahola 4:04:24
1. Tiina Häkkinen Team Rahola 4:04:24
3. Tanja Tohni Team Rahola 4:17:00
4. Outi Vatula Team Rahola 4:38:30
4. Nina Hyvönen Team Rahola 4:38:30
30km Miehet
1. Petri Vähäkoski Ilves 3:12:08
2. Petteri Haapamäki Team Rahola 4:15:04
3. Jussi Evikoski Team Rahola 4:48:02
30km Naiset
1. Henna Värikoski Team Rahola 3:15:53
2. Lea Mäenpää Team Rahola 3:22:34
2. Susanna Kukkula 3:22:34
4. Maria Evikoski Team Rahola 4:48:02
Puolikas Miehet
1. Mika Keskivinkka Tampere 1:52:21
2. Jarkko Jokela Team Rahola 2:19:18
3. Petri Virtanen Ilves 2:22:55
4. Mauno Marjomäki Häjyt 4:21:59
Puolikas Naiset
1. Tanja Ilomäki Team Rahola 1:35:28
2. Jaana Putkinen Team Rahola 2:04:37
3. Minna Jokela Team Rahola 2:19:18
4. Teija Virtanen Team Rahola 2:22:55
10km Miehet
1. Keijo Mäkelä Team Rahola 0:56:15
10km Naiset
1. Päivi Linnero Team Rahola 0:59:45
2. Johanna Keränen Team Rahola 1:23:15
3. Miia Värikoski 1:24:00
4. Daniela Silvennoinen Donitsi 1:29:28
5. Anna-Riikka Ojanen Team Rahola 1:29:29
6. Arja Virtanen Team Rahola 1:33:46

Huomautukset tuloksista ilva.markus@gmail.com

sunnuntai 11. kesäkuuta 2017

Anun maraton tulokset 10.6.2017

Tässä tuloksia Anun maratonilta. Huomautukset tuloksista ilva.markus@gmail.com tai 050 5487661

Kuvia tapahtumasta tästä

Anun maraton 2017 tulokset


50 MAILIA
Miehet
1. Yli-Marttila Juhani Team Rahola  6:54:18
2. Ranta Kari Endurance  7:37:37
3. Niemenmaa Ville Team Rahola  7:37:37
4. Mangström Stefan Team Kymppi-Katto  8:10:14
5. Punkka Veikko Tampereen Maratonklubi  8:21:14
6. Käpyaho Pentti TREMK  8:37:13
7. Skibinski Mikolaj Team Rahola/Poland  8:47:58
8. Niemi Mikko Team Rahola  9:23:42
Naiset
1. Rajala Milka Milen seura  8:46:51
2. Ylivakeri Minna Team Rahola  9:23:41
3. Palevuo-Antas Pia Riihimäki  9:50:15
MARATON
Miehet
1. Järvinen Mikko Nokia  3:38:22
2. Mikkonen Henri Rakennuspalvelu Henri Mikkonen  3:45:42
3. Huhtala Jari Häjyt  3:45:42
Miehet 40
1. Isoaho Marko Tampere  3:07:03
2. Johansson Juha TREMK  4:07:18
3. Mäenpää Tero Yliopiston Shorinji Kempo Helsinki  4:28:03
4. Vuorenmäki Jukka Pirkkala  4:34:49
5. Uusitalo Janne FMR  4:36:30
6. Kiiskilä Petri TREMK 4:40:17
7. Peltomaa Niko Lempäälä  4:41:59
Miehet 50
1. Tollola Timo 100MC.fi  3:30:57
2. Koskela-Koivisto Marko Pirkkala  3:35:05
3. Mononen Petri Team Rahola  4:01:57
4. Ihonen Markku TREMK 4:17:38
5. Myllymäki Petri Team Rahola/Pirkkala  4:36:31
6. Järvenpää Vesa 100mc.fi  4:52:29
7. Mononen Pekka 100mc.fi  5:14:56
8. Välimäki Tapani TreMK  5:36:02
9. Marjomäki Timo 100mc.fi  5:36:02
10. Haapamäki Petteri Team Rahola  7:01:42
Miehet 60
1. Kuja-Lipasti Olavi Häjyt  3:36:45
2. Ollila Veikko Häjyt, Rajamäki  3:45:59
3. Mäkinen Raimo APK-maratoonarit  4:24:17
4. Pyykkönen Timo Wihan kilometrit 4:35:25
5. Lauste Markku Liikuttavat  4:36:31
6. Montela Kalevi Team Rahola  5:13:58
7. Kurittu Jorma 100mc.fi  5:36:02
8. Toivonen Harri MC100+/Häjyt  5:36:02
Miehet 80
1. Siltala Onni Myllykosken Kilpa-Veikot  7:08:09
Naiset
1. Maunumaa Maria UltraSisu  4:19:03
2. Harjunpää Ilona Team Rahola  4:34:49
Naiset 40
1. Ossberg Anu Team Rahola  4:07:18
Naiset 50
1. Linnero Päivi Team Rahola  5:18:30
PUOLIMARATON
Miehet
1. Jaakkola Marko Yolo 1:46:42
2. Kontio Pauli 1:51:22
3. Toivo Marko NOT-OK PKS SK  1:53:34
4. Lammela Antti 1:59:12
5. Mantila Jarno Lempäälä  2:19:28
6. Kosonen Tarmo Tampere  2:47:38
Miehet 40
1. Männistö Markku Pori  1:36:40
2. Sjöblom Juha Triathlonteam 226  1:40:03
3. Pulkkinen Janne Pirkkala  1:42:11
4. Harju Tomi Tampere  1:57:06
Miehet 50
1. Kolkkava Timo Vaajakoski  1:39:39
2. Tohni Hannu Tesku  1:41:46
3. Lampinen Pekka Tampereen maratonklubi  1:49:48
4. Pakkanen Juha PIR-HI  1:55:49
5. Jääskeläinen Jorma Tampereen maratonklubi 1:58:14
Miehet 60
1. Mustaniemi Jouni Tampere  1:50:05
2. Viertola Esa Turku  1:55:09
Miehet 80
1. Korhonen Niilo Suonenjoen Vasama  2:14:46
2. Marjomäki Mauno 100mc.fi  4:21:50
Naiset
1. Pynnönen Riikka Helsinki  1:27:50
2. Kontio Terhi Pirkkala  1:48:23
3. Torniainen Tiina Nokia  2:03:17
4. Kivilä Henriikka Jyväskylä  2:05:21
5. Hakari Eeva Nokia 2:15:21
6. Laine Bettina Team Rahola  2:28:32
7. Manninen Katri Tampere  2:41:54
8. Miettinen Jenni Tampere  2:47:38
Naiset 40
1. Sjöblom Jaana Triathlonteam 226  1:51:54
2. Olkkonen Tanja Janakkala  1:53:06
3. Kauhaniemi Kati Team Rahola  2:06:54
4. Ansamaa Satu 3:02:52
Naiset 50
1. Walker Sirpa Team Rahola 2:12:33
2. Mellin Eija Team Rahola  2:42:20
KYMPPI
Miehet
1. Kosunen Aki Team Bike Hotel Concept  0:39:24
2. Hautakoski Markus Nokia 0:42:54
3. Pirttijärvi Tuomas Nokia 0:43:46
4. Väisänen Ville Tampere 0:56:27
5. Linnero Lasse Team Rahola  1:20:54
Miehet 40
1. Souko Juha Pori 0:42:14
2. Hänninen Jyri Tampereen Maratonklubi  0:52:58
3. Nieminen Marko Nokia 1:31:47
Miehet 50
1. Laaksonen Seppo Kunto-Pirkat 0:40:26
Miehet 60
1. Ukkonen Leo Kunto-Pirkat 0:44:01
2. Miekka Timo Häjyt 0:44:24
3. Kortelahti Juhani Punkalaidun  0:49:49
4. Harteva Kauko Team Raju  0:56:51
Miehet 70
1. Ahonen Kari NU 0:51:38
2. Siltanen Matti RauhalahtiRoadRunners  0:54:54
3. Kivistö Eero Lahti  0:58:17
4. Soininen Raimo Hattula 0:59:14
Naiset
1. Rantanen Petra Tampere  0:50:34
2. Ranta-Tenhunen Anne Team Rahola  0:52:49
3. Jaakkola Anette Yolo 0:55:58
4. Rauta Jenni 1:00:19
5. Lahti Piia Harjavalta 1:01:28
6. Siltala Minttu 1:05:15
7. Alatalo Jonna Nokia 1:05:57
Naiset 40
1. Hokkanen Aino Luopioisten maratoonarit 0:47:29
2. Joensuu Kristiina Häjyt 0:47:40
3. Tuunanen Mervi Häjyt ry  0:51:55
4. Nieminen Auli Nokia 1:31:47
Naiset 50
1. Kauppila Tiina Espoo 0:47:22
2. Laihonen Merja Pori 0:59:43
3. Enqvist Stiina TREMK  1:02:13
Naiset 60
1. Nurminen Tiia Tampere 1:10:14

perjantai 9. kesäkuuta 2017

Anun talkoohölkän tulokset


Puolimaraton

Jaana Putkinen Team Rahola 2:43:26
Simo Kataja-aho Team Rahola 2:43:26
Kirsi Tuomisto-Kataja-aho Team Rahola 3:21:23
Sanni Kataja-aho Team Rahola 3:21:23
Teija Virtanen Team Rahola 3:21:23
Maria Evikoski Team Rahola 3:21:23
Jussi Evikoski Team Rahola 3:21:23
Jari Kurvinen Team Rahola 3:21:23
Kaj Koivumäki Team Rahola 3:21:23



Maraton

Anu Ossberg  Team Rahola 6:10:46
Tiina Häkkinen Team Rahola 6:10:46
Marko Silvennoinen Team Rahola 6:10:46