sunnuntai 11. kesäkuuta 2017

Anun maraton tulokset 10.6.2017

Tässä tuloksia Anun maratonilta. Huomautukset tuloksista ilva.markus@gmail.com tai 050 5487661

Kuvia tapahtumasta tästä

Anun maraton 2017 tulokset


50 MAILIA
Miehet
1. Yli-Marttila Juhani Team Rahola  6:54:18
2. Ranta Kari Endurance  7:37:37
3. Niemenmaa Ville Team Rahola  7:37:37
4. Mangström Stefan Team Kymppi-Katto  8:10:14
5. Punkka Veikko Tampereen Maratonklubi  8:21:14
6. Käpyaho Pentti TREMK  8:37:13
7. Skibinski Mikolaj Team Rahola/Poland  8:47:58
8. Niemi Mikko Team Rahola  9:23:42
Naiset
1. Rajala Milka Milen seura  8:46:51
2. Ylivakeri Minna Team Rahola  9:23:41
3. Palevuo-Antas Pia Riihimäki  9:50:15
MARATON
Miehet
1. Järvinen Mikko Nokia  3:38:22
2. Mikkonen Henri Rakennuspalvelu Henri Mikkonen  3:45:42
3. Huhtala Jari Häjyt  3:45:42
Miehet 40
1. Isoaho Marko Tampere  3:07:03
2. Johansson Juha TREMK  4:07:18
3. Mäenpää Tero Yliopiston Shorinji Kempo Helsinki  4:28:03
4. Vuorenmäki Jukka Pirkkala  4:34:49
5. Uusitalo Janne FMR  4:36:30
6. Kiiskilä Petri TREMK 4:40:17
7. Peltomaa Niko Lempäälä  4:41:59
Miehet 50
1. Tollola Timo 100MC.fi  3:30:57
2. Koskela-Koivisto Marko Pirkkala  3:35:05
3. Mononen Petri Team Rahola  4:01:57
4. Ihonen Markku TREMK 4:17:38
5. Myllymäki Petri Team Rahola/Pirkkala  4:36:31
6. Järvenpää Vesa 100mc.fi  4:52:29
7. Mononen Pekka 100mc.fi  5:14:56
8. Välimäki Tapani TreMK  5:36:02
9. Marjomäki Timo 100mc.fi  5:36:02
10. Haapamäki Petteri Team Rahola  7:01:42
Miehet 60
1. Kuja-Lipasti Olavi Häjyt  3:36:45
2. Ollila Veikko Häjyt, Rajamäki  3:45:59
3. Mäkinen Raimo APK-maratoonarit  4:24:17
4. Pyykkönen Timo Wihan kilometrit 4:35:25
5. Lauste Markku Liikuttavat  4:36:31
6. Montela Kalevi Team Rahola  5:13:58
7. Kurittu Jorma 100mc.fi  5:36:02
8. Toivonen Harri MC100+/Häjyt  5:36:02
Miehet 80
1. Siltala Onni Myllykosken Kilpa-Veikot  7:08:09
Naiset
1. Maunumaa Maria UltraSisu  4:19:03
2. Harjunpää Ilona Team Rahola  4:34:49
Naiset 40
1. Ossberg Anu Team Rahola  4:07:18
Naiset 50
1. Linnero Päivi Team Rahola  5:18:30
PUOLIMARATON
Miehet
1. Jaakkola Marko Yolo 1:46:42
2. Kontio Pauli 1:51:22
3. Toivo Marko NOT-OK PKS SK  1:53:34
4. Lammela Antti 1:59:12
5. Mantila Jarno Lempäälä  2:19:28
6. Kosonen Tarmo Tampere  2:47:38
Miehet 40
1. Männistö Markku Pori  1:36:40
2. Sjöblom Juha Triathlonteam 226  1:40:03
3. Pulkkinen Janne Pirkkala  1:42:11
4. Harju Tomi Tampere  1:57:06
Miehet 50
1. Kolkkava Timo Vaajakoski  1:39:39
2. Tohni Hannu Tesku  1:41:46
3. Lampinen Pekka Tampereen maratonklubi  1:49:48
4. Pakkanen Juha PIR-HI  1:55:49
5. Jääskeläinen Jorma Tampereen maratonklubi 1:58:14
Miehet 60
1. Mustaniemi Jouni Tampere  1:50:05
2. Viertola Esa Turku  1:55:09
Miehet 80
1. Korhonen Niilo Suonenjoen Vasama  2:14:46
2. Marjomäki Mauno 100mc.fi  4:21:50
Naiset
1. Pynnönen Riikka Helsinki  1:27:50
2. Kontio Terhi Pirkkala  1:48:23
3. Torniainen Tiina Nokia  2:03:17
4. Kivilä Henriikka Jyväskylä  2:05:21
5. Hakari Eeva Nokia 2:15:21
6. Laine Bettina Team Rahola  2:28:32
7. Manninen Katri Tampere  2:41:54
8. Miettinen Jenni Tampere  2:47:38
Naiset 40
1. Sjöblom Jaana Triathlonteam 226  1:51:54
2. Olkkonen Tanja Janakkala  1:53:06
3. Kauhaniemi Kati Team Rahola  2:06:54
4. Ansamaa Satu 3:02:52
Naiset 50
1. Walker Sirpa Team Rahola 2:12:33
2. Mellin Eija Team Rahola  2:42:20
KYMPPI
Miehet
1. Kosunen Aki Team Bike Hotel Concept  0:39:24
2. Hautakoski Markus Nokia 0:42:54
3. Pirttijärvi Tuomas Nokia 0:43:46
4. Väisänen Ville Tampere 0:56:27
5. Linnero Lasse Team Rahola  1:20:54
Miehet 40
1. Souko Juha Pori 0:42:14
2. Hänninen Jyri Tampereen Maratonklubi  0:52:58
3. Nieminen Marko Nokia 1:31:47
Miehet 50
1. Laaksonen Seppo Kunto-Pirkat 0:40:26
Miehet 60
1. Ukkonen Leo Kunto-Pirkat 0:44:01
2. Miekka Timo Häjyt 0:44:24
3. Kortelahti Juhani Punkalaidun  0:49:49
4. Harteva Kauko Team Raju  0:56:51
Miehet 70
1. Ahonen Kari NU 0:51:38
2. Siltanen Matti RauhalahtiRoadRunners  0:54:54
3. Kivistö Eero Lahti  0:58:17
4. Soininen Raimo Hattula 0:59:14
Naiset
1. Rantanen Petra Tampere  0:50:34
2. Ranta-Tenhunen Anne Team Rahola  0:52:49
3. Jaakkola Anette Yolo 0:55:58
4. Rauta Jenni 1:00:19
5. Lahti Piia Harjavalta 1:01:28
6. Siltala Minttu 1:05:15
7. Alatalo Jonna Nokia 1:05:57
Naiset 40
1. Hokkanen Aino Luopioisten maratoonarit 0:47:29
2. Joensuu Kristiina Häjyt 0:47:40
3. Tuunanen Mervi Häjyt ry  0:51:55
4. Nieminen Auli Nokia 1:31:47
Naiset 50
1. Kauppila Tiina Espoo 0:47:22
2. Laihonen Merja Pori 0:59:43
3. Enqvist Stiina TREMK  1:02:13
Naiset 60
1. Nurminen Tiia Tampere 1:10:14

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti