sunnuntai 11. toukokuuta 2014

Juokse Sorvassa 10.5.2014 tulokset

Tässä tuloksia Anun 40v. ja Ollin 50v. juhlajuoksusta.
Kiitos kaikille osallistuneille! Seuraavan kerran Sorvassa juostaan juhannusaattona klo 10.00 alkaen. Tervetuloa!

Miehet 50 KM
1.
Markus Ilva
Team Rahola
4:15:57
2.
Ville Niemenmaa
Team Rahola
4:38:10
3.
Juuso Ala-Tuuhonen
Peräkylän Ponnistus
5:14:15
6:20:55/60km
Miehet Maraton
1.
Veikko Ollila
Häjyt
3:33:53
2.
Miikka Bäckström
Häjyt
3:50:39
3.
Erkki Itkonen
Hämeenlinnan Tarmo
3:56:51
4.
Sami Putkisaari
Ilves
3:57:30
5.
Mikko Perttula
Hämeenkoski
3:59:10
6.
Jere Häkkinen
Team Rahola
4:09:42
7.
Olli Laine
Turku
4:20:54
8.
Timo Marjomäki
Häjyt
4:22:16
8.
Jouni Jaakkola
Häjyt
4:22:16
10.
Markku Lauste
Liikuttavat
4:25:55
11.
Petri Myllymäki
Team Rahola
4:40:54
12.
Unto Stenroos
Häjyt
4:46:22
13.
Pasi Peltonen
Endurance
4:51:01
14.
Hans Mannstẻn
Häjyt
4:56:27
15.
Mauri Luoma
TReMK
5:01:32
16.
Pekka Airaksinen
BMC
5:26:48
16.
Tage Lemström
IP-08
5:26:48
18.
Kalevi Saukkonen
VSVU
7:10:10
Naiset Maraton
1.
Anu Ossberg
Team Rahola
4:05:20
2.
Mari Järvinen
Team Rahola
4:07:00
3.
Nina Aalto
Team Rahola
4:11:42
4.
Ritva Vallivaara-Pasto
Häjyt
4:12:16
5.
Tiina Häkkinen
Team Rahola
4:13:11
6.
Hanna Vauhkonen
Peräkylän Ponnistus
4:46:22
7.
Tarja Pihlajaniemi
Smilerit
5:20:44
Miehet 30KM
1.
Antti Syrjänen
Team Rahola
2:52:21
2.
Mikka Rajala
Liikuttavat
3:03:22
Naiset 30KM
1.
Niina Taimisto
Team Rahola
2:52:21
2.
Päivi Tryyki
Liikuttavat
2:55:19
3.
Lotta Ranta
Team Rahola
3:02:51
4.
Jaana Putkinen
Team Rahola
3:04:06
5.
Nina Rapeli
Liikuttavat
3:07:00
6.
Virpi Virtanen
Team Rahola
3:37:49
7.
Jatta Niemenmaa
Team Rahola
3:39:34
8.
Satu Kulmala
Team Rahola
3:51:31
Miehet Puolimaraton
1.
Pekka Kouri
TReMK
1:52:27
2.
Harri Lappeteläinen
Team Rahola
2:06:00
3.
Pentti Koivisto
Tervasuon Vireet
2:10:00
4.
Jouko Kuusjärvi
JKU
2:15:38
5.
Jarkko Jokela
Team Rahola
2:16:00
6.
Tero Kuusjärvi
Kalkku
2:22:00
6.
Timo Kuusjärvi
Uurainen
2:22:00
Naiset Puolimaraton
1.
Outi Ojala
Team Rahola
1:59:55
1.
Kati Ritala
Team Rahola
1:59:55
3.
Elina Hurme
Team Rahola
2:04:53
4.
Tanja Tohni
Team Rahola
2:11:55
5.
Nina Keskumäki
2:12:00
5.
Heidi Taimi
2:12:00
7.
Mari Kuusjärvi
Kalkku
2:14:00
8.
Veera Lahtinen
Team Rahola
2:17:51
9.
Susanna Oksanen
Team Rahola
2:24:15
10.
Teija Virtanen
Team Rahola
2:38:15
11.
Kirsi Nuutila
Team Rahola
2:42:02
Miehet 10KM
1.
Henri Hagelberg
Turun Urheiluliitto
45:28:00
2.
Reijo Suojanen
47:50:00
3.
Pekka Rutanen
Iittala
50:51:00
4.
Timo Närhi
1:01:49
5.
Tarmo Poikkeus
Team Rahola
1:04:44
6.
Jukka Kaapu
1:13:05
Naiset 10KM
1.
Tiia Häkkinen
Team Rahola
1:00:45
2.
Maija-Liisa Kallio
Team Rahola
1:02:42
3.
Sirpa Walker
Team Rahola
1:04:40
4.
Jenni Heikkinen
Team Rahola
1:06:52
5.
Minna Koivisto
Liikuttavat
1:06:59
Kävely
Henna Värikoski
1:07:10
Maria Pietilä
Nokia
1:23:19
Ritva Ilva
Team Rahola
1:24:00
Miia Värikoski
1:35:00
Tiina Värikoski
1:35:00
Anne Värikoski
1:37:00
Seija Eriksson
1:45:00
Erkki Eriksson
1:45:00
Jarmo Värikoski
Team Rahola
Janne Värikoski
Team Rahola
Elina Ahonen
Nokia


Ei kommentteja:

Lähetä kommentti